Dziś pomagamy gorzowskim lekarzom i pielęgniarkom walczącym z koronawirusem!

————————————————————————————————————

Aktualizacja: Zbiórka dla gorzowskich lekarzy zakończona. Zakończyliśmy zbiórkę wcześniej, gdy dowiedzieliśmy się, że Marszałek Woj. Lubuskiego organizuje transport materiałów ochronnych dla lekarzy. Dzięki Wam zebraliśmy ponad 3500 zł! Dziękujemy!

——————————————————————————————————

Dziś pomagamy gorzowskim lekarzom i pielęgniarkom walczącym z koronawirusem!

W całej Polsce organizowane są zbiórki na szpitale, na zakup środków chroniących przed koronawirusem. Nie wiemy jednak czy zebrane w nich pieniądze i zakupiony sprzęt trafi również do gorzowskich placówek służby zdrowia. Nikt nie zorganizował takiej zbiórki dla naszego gorzowskiego szpitala, a wiemy jedno – jeżeli sami nie zadbamy o naszych lekarzy i gorzowskie pielęgniarki, nie wesprzemy ich w wykonywaniu niebezpiecznej pracy, może przyjść czas, w którym nie będzie miał kto nam pomóc w chorobie.

Dlatego utworzyliśmy zbiórkę „Na wsparcie gorzowskich lekarzy i pielęgniarek w walce z koronawirusem” na zrzutka.pl:

(https://zrzutka.pl/z/gorzowskiszpital)

Środki zebrane w tej zbiórce przeznaczymy na sprzęt i materiały chroniące gorzowskich lekarzy i pielęgniarki z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. przed koronawirusem podczas ich pracy.

Każdy może wesprzeć naszych lekarzy i pielęgniarki. Pokażmy wspólnie, że Gorzów Pomaga! #gorzowpomaga.pl

Dlaczego postanowiłem zorganizować tę zbiórkę?

Nie wyobrażam sobie pracować w tych trudnych czasach epidemii w szpitalu, czy w ośrodku zdrowia. Często boimy się wejść do sklepu, gdy słyszymy o nowych ograniczeniach i zakazach związanych z kwarantanną. Mamy się izolować dla naszego bezpieczeństwa, a w naszych placówkach leczniczych lekarze, pielęgniarki i obsługa codziennie narażają się by nam pomagać. Mówi się o misji, mówi się o powołaniu. Ja też od wielu lat mam powołanie, by działać w sferze społecznej, jednak nie odważyłem się stać wolontariuszem robiącym zakupy dla osób starszych. Mam już ponad 50 lat, nadwagę, nadciśnienie i po prostu się boję. Jednocześnie grupa ludzi codziennie ubiera się w białe fartuchy i pracuje by nam pomagać. Narażają siebie i swoje rodziny. Jest to dla mnie przejaw dużej odwagi i odpowiedzialności. Tym bardziej, gdy słyszę, że nie jesteśmy w stanie jako państwo, jako społeczeństwo, zapewnić im bezpiecznej pracy, gdy brakuje podstawowych środków, które w jakiś minimalny sposób zmniejszyłyby ryzyko ich zachorowania.

Boję się, że czekając biernie, przyglądając się tej sytuacji i licząc na to, że ktoś za nas rozwiąże nasze lokalne problemy, możemy jedynie doczekać sytuacji, w której nie będzie miał kto nam pomóc, gdy to my będziemy tej pomocy potrzebować. Dlatego właśnie chcę coś w tej sytuacji zrobić i stąd ta zbiórka dla naszych lokalnych bohaterów – gorzowskich lekarzy i pielęgniarek. Wy też możecie coś zrobić wspierając ją dowolną kwotą. Każda złotówka ma w tej sytuacji ogromne znaczenie.

(Jarek Marciniak – Prezes Gorzów dla Seniorów)

Pamiętajcie – w tej zbiórce nie tyle chodzi o pieniądze, ale o to byśmy pokazali naszą solidarność z gorzowskimi pracownikami służby zdrowia i pokazali, że doceniamy naszych lekarzy i pielęgniarki za ich walkę o nasze zdrowie.

Jeśli chcesz wesprzeć gorzowskich lekarzy i pielęgniarki w ich walce z koronawirusem zapraszamy na naszą Zbiórkę: https://zrzutka.pl/z/gorzowskiszpital